Przyprawy i zioła przyprawowe są to wysuszone części roślin takie jak:
Ich pierwotną rolą przypraw było konserwowanie żywności i zapobieganie chorobom wywoływanym przez bakterie istniejące w żywności.
Według Małej Encyklopedii Przypraw, Smaków i Ziołolecznictwa przyprawy to składnik dodawany do potraw, zwykle w niewielkich ilościach, dla polepszenia walorów smakowych, zapachowych i wzrokowych.
W tradycji środziemnomorskiej przyprawy pozwalają przyśpieszyć trawienie i ograniczyć ilość spożywanej soli oraz tłuszczu.
Przyprawy ziołowe charakteryzuje łagodny, ale zdecydowany smak. Do tej grupy należą m.in.: bazylia, oregano, tymianek, majeranek i cząber.
Przyprawy korzenne pochodzą z klimatu tropikalnego, mają zawsze mocny aromat i zdecydowany smak. Najbardziej popularne przyprawy korzenne to cynamon oryginalny, wanilia, goździki, gałka muszkatołowa, pieprz, kardamon, kurkuma czy imbir.
Przyprawy warzywne to warzywa poprawiające smak i dodające aromatu, takie jak cebula, czosnek czy chrzan.
Przyprawy krajowe uprawiane w Polsce to estragon, gorczyca, kminek, kolendra, koper, lubczyk, majeranek, mięta, pietruszka lub tymianek.
Przyprawy importowane to przeważnie wanilia, cynamon, goździki, imbir, kardamon malabarski, muszkatołowiec i pieprz czarny.
Bazylia pochodzi z Indii lub tropikalnej strefy Afryki. Bazylia jest rośliną jednoroczną i dobrze przyjmuje się w Polsce, choć nie lubi mrozów i przymrozków. Ziele bazylii zawiera olejek eteryczny, który odpowiada za bardzo silny, intensywny, a zarazem piękny korzenno-kwiatowy zapach. Bazylia jako przyprawa poprawia trawienie, ma działanie przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. W projekcie innowacyjnym prowadzonym przez P.H. Royal Sp. z o.o. i Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego, jest biofortyfikowana jodem, co czyni ją wyjątkowym ziołem.
Cząber jest przyprawą lubiącą słoneczne i suche miejsca.
Występuje w dwóch rodzajach:
Nadaje się do łagodnych potraw. Cząber jest to idealna przyprawa do tworzenia mieszanek - szczególnie nadaje się do dań z fasolą i soczewicą. W projekcie innowacyjnym firmy P.H. Royal Sp. z o.o., roślina jest biofortyfikowana jodem i mieszana z innymi przyprawami z naszej oferty.
Cynamon oryginalny to przyprawa korzenna powstająca z kory cynamonowca. Cynamonowiec cejloński różni się od cynamonowca wonnego (kasji). Jest bardziej delikatny - można go pokruszyć w palcach, dzięki czemu uzyskuje się wspaniały aromat. Kasja jest twarda, z trudem się kruszy. Cynamon cejloński zawiera stosunkowo niewiele kumaryny, co go w zdecydowany sposób odróżnia od taniego cynamonowca wonnego.
Goździki to przyprawa będąca suszonymi kwiatami drzewa goździkowego. Poprawia funcjonowanie żołądka i przewodu pokarmowego. Stosowana w przeróżnych mieszankach przyprawowych. Gożdziki zawierają bardzo dużą ilość przeciwutleniaczy.
Gałka muszkatałowa powstaje z nasion drzewa muszkatołowca. Rośnie głównie w rejonach tropikalnych. Drzewo przypomina nieco kasztan występujący w Europie. Gałka muszkatołowa pasuje do dań ostrych i słodkich. Doskonała jest do serów i sosów.
Kardamon to rodzaj krzewu, który posiada stosunkowo nieliczne owoce w postaci zielonych nasion. Zielone łupiny chronią czarne ziarenka o wielkości ziaren maku, które są wyjątkowo aromatyczne. Posiadają wyjatkowo wysoką cenę, gdyż stanowią przyprawowy rarytas. Kardamon jest dodawany do ryżu, a także kawy, która jest wyjątkowo ceniona w krajach arabskich.
W naszej ofercie znajdziesz przyprawy z całego świata - całe, cięte lub zmielone. Posiadamy również linię przypraw typowych dla Europy Środkowej, takich jak czosnek niedźwiedzi, cebula w płatkach czy jałowiec.
Przyprawy jednorodne maja opatentowane zamknięcie przy pomocy metalowego oczka, dzięki czemu przyprawę można eksponować na stojaku. Tego typu prezentacja powoduje optymalizuje sprzedaż i podkreśla jakość prezentowanego produktu.
Papryka wędzona
Liście curry
Cebula w płatkach
Pomidory suszone na słońcu
Siedziba
Wolska 84/86
01-141 Warszawa
Pn-Pt: 8:00 - 16:00
Telefony
tel. (+48) 22 224-66-84
tel. (+48) 22 224-66-85
tel/fax. (+48) 22 897-52-65
zapytania o produkty i wyceny : royal_sc@pro.onet.pl